כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

ריהוט לבית ולמשרד

הדור החדש של הפרגודים

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
פרגודים הם הדרך המעולה, הקצרה והזולה ביותר להגדיר מחדש חלל. אך בנוסף לכך, אם תעשו זאת נכון זו גם יכולה להיות הדרך היפה ביותר.

כל בעל בית או משרד מכיר את הרגע בו נדרש שינוי בחלוקת החלל בחדר או במשרד. אך לא כולם יודעים שממש אין צורך למהר ולשבור קירות או לבנות קירות נוספים בחלל. ישנה דרך קצרה, קלה ואסתטית להשיג את אותה התוצאה.

מאחורי הפרגוד

אם תדמיינו בראש פרגוד, ייתכן שהתמונה שתעלה לנגד עיניכם כבר אינה עדכנית. בעבר היה נהוג לעשות שימוש במחיצות אלו בעיקר בחדרי השינה, על מנת לאפשר לגבר או לאישה להתלבש באין מפריע.

היום נהוג לשלב פרגודים בלא מעט מחדרי הבית ומשרדים. תוסיפו לכך גם שימושים נוספים בבתי ספר, תיאטראות, בתי כנסת, תערוכות נודדות ועוד ועוד.

פרגודים מודרניים לא עשויים רק מעץ, אלא מחומרים נוספים בניהם קרטון כוורת העונה גם לשם חלת דבש. קרטוני כוורת כשמם כן הם, בנויים בצורת כוורת, כלומר משושים משושים. מבנה זה מעניק לפרגוד יתרונות על חומרים אחרים, שכן הוא מותיר את הפרגוד קל משקל ונוח לניוד, אך בו בעת מותיר אותו בעל חוזק רב.

במו ידיכם

לא בכל המקרים בנייה של פרגודים נחשבת לעבודת נגרות סבוכה המחייבת ידיים של נגר מקצועי. את הלוחות עצמם ניתן לרכוש בעצמכם, בגודל המתאים לצרכיכם או לחילופין לחתוך את הלוחות בעצמכם.

החיבור של הלוחות נעשה באמצעות צירים בלבד, כך שאין סיבה לחשוש מן המשימה. במידת הצורך או הרצון תוכלו לשלב ללוחות גם רגליים, אשר יקנו לפרגוד יציבות וגובה נוספים.

בכל רחבי הבית

כל חדר בבית יכול ליהנות משדרוג באמצעות שילוב פרגודים. ניתן לשלב מחיצה מתקפלת בחדר השינה, בחדר הילדים, בסלון ועוד. את המחיצה תוכלו לעצב בעצמכם, בהתאם לעיצוב הקיים בבית ובהתאם לרצונותיכם.

לוחות אלו נוחים לחיתוך, כמו גם מהווים מצע מושלם לציור. בדיוק בשל כך קל להתאים אותם לכל חדר קיים ולכל עיצוב. בחדרי ילדים אפשר אפילו ניתן לעצבם יחד עם הילד וליהנות לא רק מן התוצר אלא גם מן הדרך.

כן בבית ספרנו

על שימושיו של הפרגוד בתור מחיצה ניידת כבר עמדנו, אך על השימושים השונים שמצאו לו בבתי הספר טרם. לוחות אלו משמשים בתי ספר רבים בישראל כחומר לבניית תפאורות בין אם להצגות ובין אם למסיבות סיום, כמו גם כבסיס לתערוכות בית ספריות ועוד.

מחיצות אלו לרוב בנויות מחיבור של עד שלושה לוחות אלו לאלו. במידת הצורך, אפשר לצפות את הלוחות בחומר השעם, כך שניתן יהיה לנעוץ בהם בקלות רבה, יותר מלוחות העשויים מעץ סנדוויץ' או מדיקט.

במשרד

את הלוחות אפשר גם לבודד מבחינה אקוסטית, כך שהם מהווים פתרון מעולה למשרדים המחפשים לחלק את החלל. כך, הם יכולים לשמור על העיצוב, לחסוך בזמן ובהוצאות, ועדיין להקנות לכל עובד פינת עבודה פרטית ושקטה.

הודות לפרגודים, לא כל עובד חדש שנכנס לעסק מצריך מעבר או שיפוץ. הפרגודים המבודדים מבחינה אקוסטית מאפשרים הגדרה מחודשת של החלל בהתאם לצורך, תוך מתן פרטיות לכל עובד, שקט וגם פינה אסתטית ונעימה.

המילה האחרונה

לא משנה איפה ולמה, פרגודים מקרטוני כוורת הם המילה האחרונה בתחום. הם קלים לבניה ולנשיאה, ניתנים לניוד וקיפול ומאפשרים כל עיצוב. ואם לא די בכך, קרטוני כוורת עשויים מנייר ממוחזר וכמו שהם ידידותיים למשתמש, הם גם ידידותיים לסביבה.