כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

רכב, הובלות ושינוע

וו גרירה לרכב – טיפים ועצות שיעזרו למנוע אסון

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 

נגררים לרכב הם כלי נהדר לאנשים פרטיים, עסקים ומוסדות ציבוריים המעוניינים בשינוע והובלה של דברים שונים. היתרון המהותי ביותר של הנגרר לרכב נעוץ ביכולתו להתאים באופן מושלם לצרכי המשתמש, הן מבחינת צורתו והן מבחינת המפרט הטכני שלו.

בעוד הבניה וההתאמה נעשים בידי מכונים המורשים לכך מטעם משרד התחבורה, את התפעול היומיומי, כלומר: ניתוק וחיבור הנגרר ל-וו גרירה, מבצע המשתמש בעצמו. פעולה זו עלולה להוביל לחיבור שגוי של הנגרר ואף להסב נזקים קשים וחמורים – גם לרכב, גם לנגרר וחלילה גם לרכבים סמוכים ולעוברי אורח תמימים. לפניכם הדרך הנכונה להתקנת וו גרירה ברכב:

אחוז בלשונית החיבור והרם אותה כלפי מעלה. אם הנגרר שלך מגיע עם ג'ק (מגבה), היעזר בו בכדי להרים את הנגרר כולו כלפי מעלה

חשוף את התפוח המחבר את ה-וו גרירה לרכב והבא את מרכז הרכב לכיוון מרכז הנגרר. עצור את הרכב במצב בו לשונית החיבור נמצאת בדיוק מעל תפוח הגרירה. שים את הרכב במצב חניה, כבה את המנוע והרם את בלם היד

הורד את הלשונית לכיוון תפוח הגרירה שעל גבי הרכב וודא שמלוא כובד משקלו של הנגרר מונח על התפוח עצמו

סגור את מכסה המחבר הנועד למנוע את שחרורו של הנגרר מ- וו הגרירה (למידע נוסף לחץ פה)

נעל את המחבר באמצעות מנעול, תפס או וו מקורי המגיע עם הנגרר

יש לעשות שימוש בשרשראות האבטחה הנמתחות מתחת לחיבור, בין הנגרר לרכב. שרשראות אלה מונעות את נפילתו של הנגרר במקרה של ניתוק לא צפוי מה-וו גרירה בזמן תנועה

בשלב זה יש לחבר את מערכת החשמל של הרכב, למערכת החשמל של הנגרר. ודא כי כל האורות תקינים ועובדים: אורות בלם, רוורס, איתותים ואורות רגילים.

הרם את המגבה (הג'ק) וודא כי הוא אינו נוגע בקרקע

בצע נסיעת מבחן קצרה. סע קדימה ואחורה כמה מטרים ובדוק תקינות הנגרר והרכב

צא מהרכב (ואל תשכח שוב את בלם היד) ובדוק שוב את תקינות הנגרר ווו הגרירה. במידה והכל נמצא תקין – סע לשלום, הנגרר מוכן לנסיעה.

התקנת וו גרירה ברכב - נקודות נוספות להתייחסות

היעזר באמצעי ניראות בכדי לחשב במדויק את מרכז התפוח ולשונית החיבור של הנגרר. איזולירבנד או כל אגד מדבק אחר, או לחילופין טוש סימון עמיד במים, בהחלט יכולים לעשות את העבודה.  

במידה ותפס המחבר תפוס או קשה לפתיחה וסגירה, רסס מעט שמן או מרח מעט גריז ושחרר את תנועתו.

על החיבור בין הלשונית ותפוח הגרירה להיות חזק ויציב. ניתן לעשות שימוש נוסף במגבֶה ולוודא זאת באופן מעשי. הרימו מעט את הנגרר ובידקו שהחיבור יציב ואינו משתחרר.

אזהרות אחרונות בדבר התקנת וו גרירה לרכב

בטרם מתחילים נסיעה, יש לוודי כי אין איש בסביבה קרובה שאי אפשר לראותו. שים לב במיוחד לאזור שנמצא בחלקו האחורי של הרכב.  

בעת חיבור הנגרר לרכב, וודא כי האזור המחבר בין הנגרר לרכב פנוי מחפצים או מאנשים. בהקשר הזה נאמר כי גם על המכוון לעמוד במרחק מה מהרכב בטרם מתחילים לנסוע.

אחרי כל מנוחה או תדלוק, בדוק שוב את החיבורים, את הצמיגים ואת תקינות מערכת התאורה, בטרם תמשיך בנסיעה.

איל אסנפלד

נגררים לרכב - לקריאה מורחבתעוד כתבות :

» נגררים לרכב – מתאמים, מחברים ומרוויחים בגדול

מגוון עצום של נגררים לרכב עומדים לרשותכם עם טכנולוגיות חדשות, תוספות והתאמות אישיות. כיום ניתן למצוא נגרר לרכב שיתאים לכל דרישה, בתנאי שמקבלים החלטה נכונה בקניה. לפניכם כל מה שצריך לדעת לפני שניגשים לרכוש נגרר לרכב.מחפשים פתרון איכותי ויעיל לנשיאת ציוד כבד? נגרר לרכב בהחלט עשוי להיות פתרון יעיל עבורכם. בין אם מדובר באנשים פרטיים, עסקים או גופים ממשלתיים,...