כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

משחקים והימורים

יניב משחק שמשחקים בכל טיול

  • PDF
יניב משחק שמשחקים בכל טיול - 5.0 out of 5 based on 1 vote
דירוג משתמש: / 1
גרועהכי טוב 

יניב משחק שכולם זוכרים
כל מי שטייל בהודו, בדרום אמריקה או אפילו בארצות הברית, ודאי שמע על יניב – משחק פופולארי וממכר. יניב משחק כל מי שהגיע למקום כלשהו בעולם, פגש חבר'ה צעירים והחליט לנסות את מזלו באחד ממשחקי הקלפים הישראלים הפופולאריים ביותר. שמועות שונות ליוו את התפשטות המשחק, חלק טענו שהוא הומצא בדרום אמריקה, חלק טענו שהוא הומצא באחד מחילות הצבא והשמועות בדבר משחק יניב עדיין ממשיכות להיות חלוקות. בכל מקרה, מדובר במשחק חברה תחרותי, שכל מה שצריך זה חפיסת קלפים וכמה שחקנים.

יניב משחק: חוקים
החוקים של משחק יניב הם פשוטים להפליא. מטרת המשחק היא להצליח להישאר עם מספר הנקודות הנמוך ביותר מבין כל השחקנים. ערכו של כל קלף הוא כספרה המופיעה עליו, כאשר נסיך, מלכה ומלך שווים עשר נקודות ואילו קלף האס שווה נקודה אחת. בתום סיבוב, כל אחד מקבל מהקופה מספר קלפים שווה לסך הנקודות של הקלפים שבידו, כך שמי שבידו מספר נמוך מקבל מעט קלפים. המשחק מסתיים כשאחד השחקנים צובר מספר נקודות שהוא הרף העליון שהוגדר בתחילת המשחק.

יניב משחק: מהלך המשחק
בתחילת יניב משחק, כל שחקן מקבל חמישה קלפים מהקופה המרכזית. לפי סדר המשחק, כל שחקן רשאי להשתמש בקלף הפתוח או לקחת קלף מערימת הקלפים שהשחקנים האחרים זרקו. כל שחקן יכול לזרוק סדרת קלפים, אם הם עוקבים ומאותה הסדרה או בעלי אותה ספרה בצורות שונות. כשלוקחים קלף, אם יש קלפים זהים בצורות שונות ניתן לבחור ביניהם ואם נזרקה סדרה ניתן לקחת את הקלף הראשון או האחרון (הקיצוניים). הראשון שהגיע לסכום 7 מכריז "יניב" וכל האחרים חושפים את הקלפים. במקרה של שיווין מכריזים "אסף" ואז המכריז הוא המנצח.

יניב משחק להורדה
בדומה לכל משחקי הקלפים, גם יניב משחק שהפך לגרסה מקוונת. אתרי משחקים רבים מציעים לשחק יניב און ליין בחדרי משחק, מול המחשב או יחד עם גולשים אחרים המחוברים לאתר. ניתן גם להוריד את המשחק למחשב ולהתקינה באמצעות קובץ ההתקנה. רוב משחקי האינטרנט דורשים טכנולוגיית פלאש שניתנת להורדה מאתרים שונים. הורדת המשחק מאפשרת משחק ללא הגבלה, בכל שעות היום וללא תלות בחיבור לאינטרנט.
עוד כתבות :

» משחק יניב

משחק יניב: מקור השםמטיילים ישראלים שבילו מספר חודשים באחת מיבשות העולם, ודאי נתקלו פעם אחת או יותר בחוויית משחק . סביב מקור השם של המשחק ישנה חרושת שמועות שמשתנה אחת לכמה זמן. השמועה היציבה ביותר מייחסת את שם המשחק למטייל ישראלי שנקרא יניב צור. שמועה אחרת, נפוצה פחות, מספרת כי השם הומצא על ידי חייל בשם יניב שריצה עונש בכלא הצבאי. בשנים האחרונות, בהן נפוץ...

» יניב בפייסבוק

משחק יניבצעירים רבים שנתקלו בלא אחר מאשר כשהיו בחו"ל, חזרו לארץ וחיפשו דרך להמשיך ולשחק במשחק הקלפים הממכר. יש כאלה שפנו לחפש יניב להורדה ויש כאלה שבחרו להשתמש ברשת החברתית ולשחק . לפני כשלוש שנים בערך הוקמה אפליקציית יניב בפייסבוק, כך שניתן לשחק און ליין, להכיר חברים שאוהבים לשחק ולהתמודד מולם בחדרי משחק אישיים. הניקוד הוא ניקוד מצטבר, לכן כל משחק...