כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

בריאות ורפואה

כל מה שרצית לדעת על הסרת שיער בלייזר

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 

הסרת שיער בלייזר היא השיטה המקובלת והמוצלחת ביותר להסרת שיער בלייזר. למרות זאת, רבים אינם מכירים בהבדלים בין השיטות שמציעים המכונים השונים. הנה כמה עובדות שיכולות לשפר את איכות הטיפול הבא שלכם ואף לחסוף לכם בהוצאות.

הסרת שיער בלייזר היא השיטה המקובלת והנפוצה ביותר כיום להסרת שיער בעולם המערבי. אך למרות שהורגלנו למכוני לייזר רבים ולבאזז תקשורתי שלם סביב הורדת שיער בלייזר, נגלה כי הלקוח הממוצע מגיע לטיפולים עם ידע מועט יחסית אודות השיטות, המכשירים, המכונים והטיפולים השונים.      

טיפול הסרת שיער בלייזר אינו טיפול אינפרא אדום

כולם מציעים הסרת שיער בלייזר, אבל יש לציין כי הדבר אינו מדויק. מכשירי הלייזר נחשבים מורכבים ויקרים ולכן מכונים רבים וביניהם קוסמטיקאיות מצאו כי ניתן לעשות שימוש במכשירי אינפרא אדום הנחשבים פשוטים וזולים הרבה יותר, בעוד הם מכנים את השירות שהם מציעים כ"הסרת שיער בלייזר".

בספרות הרפואית אין כמעט מחקרים המוכיחים את יעילותם של מכשירי אינפרא אדום להסרת שיער או לחילופין: מזהירים בפני הסיכונים הכרוכים בשימוש בהם. יחד עם זאת נאמר כי מכשירי אינפרא אדום אמנם מסירים סיער אך "על הדרך" הם גם פוגעים באופן לא רצוני באיברים שונים בגוף כגון: הורידים, העור וכלי הדם.

יש לציין כי רק מכשירי לייזר עברו מחקרים רפואיים ואושרו על ידי ה-FDA להפעלה על ידי רופאים בלבד.

אבחון מקדים כמקדם הצלחה

למרות שרבים אינם מקפידים על כך, אבחון מקדים עשוי להוביל לתוצאות טובות יותר במסגרת טיפול להסרת שיער בלייזר. אבחון מקדים יכול לזהות מקרים של שיעור יתר ובעיות הורמונאליות שונות המשפיעות על איכות ואופן הטיפול. 

הסרת שיער בלייזר ללא אבחון מקדים מוביל לתוצאות חלקיות ובמקרים חמורים יותר אף להחמרה במידת השיעור. רק אבחון מקצועי של רופא מוסמך יכול לעשות את הקשר בין מקרים של שיעור יתר ובין בעיות הורמונאליות שונות.   

טיפולים לכל החיים? אין חיה כזו

מכונים אחדים יציעו לכם טיפולים לכל החיים (כמבצע משתלם במיוחד) אך למען האמת, הצעה זו אינה רלוונטית כלל מאחר והתוצאה המקסימאלית מתקבלת כבר אחרי 10-15 טיפולים. אם השיער ממשיך לצמוח לאחר מכן, סימן שהאבחון המקדים לא היה טוב מספיק (אם בככל היה אחד כזה...) או שהטיפולים לא היו יעילים מספיק.

אצל גבר ניתן לקבל דילול והפחתה משמעותית של השיער עד למראה של שיער דק ופלומתי חסר פגמנט. במידה ומשתמשים במכשור הנכון, ייווצר דילול הומוגני והמראה יהיה אסתטי וטבעי. תוצאה כזו של דילול והפחתה (עד 70%) בסדרה ממוצעת של כעשרה טיפולים.

לעומת זאת, אחוזי ההצלחה בטיפולי נשים תלויים באזור. כאן יש להבדיל בין אזורים הורמונאליים לבין אזורים לא הורמונאליים.

אזורים כמו רגליים, ידיים, בית שחי ומשפעה, הנחשבים לא הורמונאליים, מאפשרים הסרה של עד 100% מהשיער ומראה חלק לכל החיים

גם אזורים הורמונאליים כמו פנים, גב, צוואר, בטן, חזה, גב וישבן, מאפשרים קבלת תוצאה מושלמת להסרת שיער, אך רק במידה וקודם לטיפול אבחון מקצועי הניתן בידי רופא, השולל בעיות הורמונאליות ומקרים של שיעור יתר.

איכות הטיפול מושפע גם מגורמים נוספים

זיהוי כתמים כהים (פיגמנטציה) מאפשר למטפל להסיר שיער באמצעות תוכנה מיוחדת שאינה גורמת נזק לעור ואינה פוגעת בו. טיפול לא מקצועי הניתן בידי קוסמטיקאית או כל מי שלא התמחה בעבודה עם המכשור המסוים הזה, עלול להזיק ואף לגרום לכוויות.   

מניעת חשיפה לשמש. בטיפול בלייזר קיימת הגבלה לחשיפה לשמש. מטופל אשר ישגיח לא להיחשף לשמש, ייקצר את זמן הטיפול בהרבה ויקבל תוצאות טובות בזמן יחסית קצר.

המסקנה ברורה: יש להקפיד על אבחון רפואי מקדים ועל הגורמים המשפיעים כגון: מכשור ובחירת השיטה כדי להבטיח את מלוא הצלחת הטיפול הסרת שיער בלייזר.
עוד כתבות :

» הסרת שיער בלייזר – הטכנולוגיה

הסרת שיער בלייזר היא תחום מתפתח שמושפע כל העת משינויים, שיפורים והתפתחויות טכנולוגיות. כידוע בתחומים כאלה אין כמעט גבול להמצאות ולחידושים, כיוון שמדובר במוצרים רווחיים שנמצאים בשוק החופשי ויש מי שעושה כסף על כל פיתוח חדש. כך נוצר מצב שבתחום הטכנולוגיה משחקת תפקיד חשוב מאוד: היא משפיעה על מחירי הטיפול, על שביעות הרצון של הלקוחות וגם על מי רשאי להציע את...

» הסרת שיער בלייזר לגברים

הסרת שיער בלייזר היא בשנים האחרונות אחד הטיפולים האסתטיים שהפכו פופולריים מאוד גם בקרב גברים. השליטה הנשית בתחום הסרת שיער עדיין קיימת בסוגי טיפול שאינם משלבים לייזר כגון אפילציה ושעווה אצל קוסמטיקאית, בעוד תחום מתחלק כמעט חצי חצי בין נשים לגברים. כיוון שנשים מצפות מהגבר שלהן שיהיה לא רק חזק ושרירי וריחני אלא גם חלק ומטופח, ובזכות המחירים הנוחים שמציעות...

» הסרת שיער בלייזר: שאלות נפוצות

כל אחת ואחד ששוקלים הסרת שיער בלייזר מעוניינים לעשות את ההחלטה הנכונה: לבחור במקום הנכון, בשיטה הכי מתאימה שמבטיחה תוצאות הכי טובות ולוודא חמש פעמים שהמקום בו הם בוחרים הוא מקום שיסיר את השיער בלבד, באופן אופטימלי ומירבי, ולא יגרום שום נזק אחר. בעוד הטכניקה הבסיסית של במיכון מתקדם היא פשוטה יחסית, תחום הסרת השיער התפתח מאוד בשנים האחרונות וכיום מוצעות...

» הסרת שיער בלייזר

יש סיבות רבות לרצון – או, לא אחת, לצורך להסיר שיער. חלק הארי של הסיבות הוא אסתטי, קוסמטי.  בשנים האחרונות טרנד הסרת השיער, ושכלול מתמיד של אמצעים, מכשירים ותכשירים להסרתו, הופך להיות לא רק מנת חלקן  של נשים  אלא  גם של גברים.קיימות שיטות שונות להיפטר משיער עודף, כגון גילוחו, מריטתו, אפילציה (מחט השולחת פעימות חשמליות כדי ל'הרוג' את שורשי השיער) הסרתו...