כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

בריאות ורפואה

מהי פטרת ציפורן?

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
כאשר מגיע הקיץ ואנשים מחליפים את הנעליים הסגורות בסנדלים אופנתיים נחשפות אצבעות הרגליים וזה אומר שיש גם חשיפת ציפורניים. בשנים האחרונות המודעות של נשים וגברים לאסתטיקה גדלה מאוד ורוב הנשים נוהגות למשוח גם את ציפורני רגליהן בלק. השינוי הזה גרם לכך שרגל מטופחת הינה מאוד מקובלת ואנשים מסתכלים על הרגליים יותר מבעבר. אחד הדברים שיכולים להפריע למראה האסתטי של הרגע הוא פטרת ציפורן. התופעה של פטרת ציפורן גורמת לכתמים חומים-אפורים המופיעים על חלק מהציפורניים והם שפוגעים במראה האסתטי של כל הרגל.

גורמים להופעת פטרת ציפורן
להופעת פטרת ציפורן ישנם מספר סיבות וישנם גם מספר סוגים של פיטריות. ישנן פיטריות שנגרמות ממחלת קנדידה. ישנם פיטריות שנובעות ממקרים של זיהום פטרייתי שהמקור להן  אינו תמיד ברור. הסיבות להיווצרות הפטריות חשובות מאוד למרות שזה לא תמיד משנה את אופי הטיפול.  למשל במקרים של פטרת ציפורניים לייזר הוא כמעט תמיד הפתרון הטוב ביותר שיש. כמובן שאם הסיבה להיווצרות הפיטריה היא מחלה פנימית אז יש סיכוי שהפיטריה תשוב. לכן חשוב בנוסף לבדיקה ולטיפול הנקודתי  לבדוק את הגורמים השונים ובמידת הצורך לטפל על פי הוראות הרופא בציפורניים.

העלמת פטרת ציפורניים
תהליך העלמת פטרת ציפורניים הינו תהליך מורכב ותלוי גם כמה זמן הציפורן חולה. לפעמים לוקח שנים עד שאנשים מבינים שיש צורך לטפל בנגע הזה. בנוסף חשוב מה היו הטיפולים הראשוניים שנעשו. ישנם כל מיני חומרים שמגיעים בבקבוקונים ונמרחים על הפיטריה כמו לק אך הם לא תמיד מספקים את הטיפול המתאים ולפעמים אפילו מצליחים לגרום להתפשטות הפטרת במקום להעלמתה. ישנן נשים שמתוך חוסר מודעות גם מנסות להעלים את הפיטריה על ידי מריחת לק. ברור שזה אינו טיפול ולכן הפיטריה אינה נעלמת מאליה והיא רק יכולה לגדול. כדי להעלים פיטריה צריך כאמור לעייל לפנות לרופא ולדעת מה היא  הסיבה להופעת הפטרת , להתחיל בטיפול מתאים על פי המלצת הרופא. טיפול משולב של לייזר ושל  כדורים או מריחות חומרים שונים בהתאם להמלצת רופא יסייעו בהעלמת הפטרת.