כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

אינטרנט ומחשבים

מהן תשתיות ארגוניות ומי מוסמך לטפל בהן

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 

כל מי שבקי בסביבות מחשוב בארגונים שומע מידי יום ביומו את הביטוי "תשתיות ארגוניות". לרבים אחרים, ביטוי זה אינו אומר דבר. מהן תשתיות אלו ומי מתחזק אותן?

תשתיות ארגוניות הן מונח כולל המתייחס לשרתים, תחנות קצה ומערכות הפעלה המצויים כמעט בכל ארגון ואחראים על מטלות חשובות. כך למשל קיים כמעט בכל ארגון שרת מיקרוסופט אקסצ'יינג', האחראי על משלוח וקבלה של דואר אלקטרוני אל עובדי הארגון ומהם. שרת כזה מאפשר גם אחסון קבצים וכן שיתוף יומנים , אנשי קשר, תיקיות ומסמכים. גם מערכת ההפעלה ווינדוז 7, מערכת ההפעלה החדשה ביותר מבית מיקרוסופט למחשבים אישיים, מותקנת על מרבית המחשבים בארגון, והיא זו שמאפשרת למעשה לעובדים לבצע את עבודתם. מערכת ווינדוז סרבר 2008 ( בגרסתה האחרונה ) נחשבת גם היא לתשתית ארגונית חשובה. מערכת הפעלה זו כוללת טכנולוגיה המאפשרת הרצת מספר מערכות הפעלה על גבי שרת אחד, והיא מהווה שרת ארגוני מתקדם ורב עוצמה, הכולל יישומים נדרשים כמו גישה מרחוק למחשבי הארגון וניהול נתונים מתוחכם. ווינדוז סרבר 2008 מציעה תצרוכת חשמל נמוכה ומהווה סביבה נוחה לשדרוג חומרה עתידי, ולהתקנת יישומי אינטרנט ויישומים בכלל.

כמו שאנו רואים, תשתיות ארגוניות הן תחום טכנולוגי נחוץ ומתקדם. אנשים המפעילים ומתחזקים תשתיות ארגוניות קרויים על פי רוב "מומחי תשתיות", ורובם ככולם הם בעלי הסמכה MCITP מטעם מיקרוסופט. MCITP  הנה הסמכה מקצועית מטעם חברת  מיקרוסופט, המוענקת לאחר שהמועמד הוכיח ידע מקצועי באמצעות הצלחה בבחינות בנושאים: ווינדוז 7, ווינדוז סרבר 2008 , ואקסצ'יינג' סרבר 2010. כמו שניתן לתאר, בוגרי קורס MCITP נהנים ממקצוע נדרש ויוקרתי, ותנאי העבודה שלהם טובים מאוד.

לאלו מכם שמתכננים ללמוד קורס MCITP נמליץ לפנות למוסד לימודי מוכר וידוע, שיוכל לא רק ללמד אתכם חומר תיאורטי אלא גם לסייע לכם בקליטה למקום עבודה. מוסדות רציניים המלמדים קורסים טכנולוגיים מקיימים בדרך כלל שיתופי פעולה עם מעסיקים פוטנציאליים, דבר המסייע לבוגר להיקלט בשוק העבודה עם תום הלימודים. חשוב שתקפידו שלימודי MCITP ישלבו גם צד מעשי, ולא רק לימודים תיאורטיים. זכרו כי כל בעיה או תקלה שפתרתם בעזרתו של מורה העומד לצדכם, תחסוך לכם הרבה לחץ בעתיד כאשר תתקלו בבעיה כזו "בעולם האמיתי".