כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

אינטרנט ומחשבים

ממכאניקה פשוטה לטכנולוגיה מתקדמת – עברה ועתידה של הקופה הרושמת

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 

בעלי העסקי הוותיקים וודאי ערים להפיכתה של כל קופה רושמת ממכונה כבדה ומגושמת למחשב של ממש. בעבר היוותה קופה רושמת מכשיר מכני בעל שתי פעולות בסיסיות, אבטחת הכסף שנתקבל מלקוחות, על ידי אכסונו במגירת ברזל כבדה והנפקת קבלות, כיום התחלף השם "קופה רושמת" לשם הראוי יותר "קופות ממוחשבות".

מהי קופה ממוחשבת ?

קופה ממוחשבת באה למעשה להחליף את הקופות הרושמות אותן אנו מכירים כאמור מן העבר. בבסיסה כל קופה ממוחשבת היא לא אחרת ממחשב מתקדם שמחובר לצג, קורא כרטיסים מגנטי, מקלדת, עכבר, ולעיתים אף סורק בר-קוד ומשקל.

 

יתרונותיה של קופה ממוחשבת

בזכות תשתית האינטרנט, שהתפתחה בשנים האחרונות (וכרגע מהווה חלק אינטגראלי בחיינו) קופות ממוחשבות מודרניות מאפשרות לנו לשלוט טוב יותר בעסק ולהיות תמיד עם יד על הדופק, על ידי התחברות לקופת העסק מכל מקום בו נהיה. על אף שזהו ללא כל ספק יתרון משמעותי, הוא רחוק מלהיות היחיד. בין היתרונות הבולטים של קופה ממוחשבת ניתן למצוא גם:

·         הפקת דוחות רכש ודוחות מכירה

·         הפקת דוחות פיננסיים (עבר והווה)

·         שמירת כל נתונים העסק במחשב (בקופה)

·         הפקת סטטיסטיקות מכירה   

·         חישוב תזרים המזומנים של העסק

 

לאלו נוספים עוד יתרונות רבים ומגוונים שמחמת המקום והרלוונטיות אמנע מלהעלותם פה.

 

עלויות ומחירים

לצד יתרונותיהן הרבים של קופות ממוחשבות, ניתן למצוא חיסרון אחד והוא מחירן, שנוטה להיות מעט גבוה. גם כאן חשוב לציין כי התמיכה המלאה וריבוי הפונקציות הקיימות, הופכות רכישה של קופה רושמת מודרנית לקנייה מושכלת. קופות ממוחשבות מותאמות, על ידי יועץ מתמחה לכל עסק באופן פרטני, על פי צרכיו ורצונותיו. בעוד יהיו מי שסורק בר-קוד יהיה חיוני בעברו יהיו אלה שיצטרכו את הקופה פשוטה ביותר.