כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

לימודים השכלה וחינוך

מנהל עסקים - בחירת לימודים חכמה לקריירה

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
אם בעבר הייתה חשיבות ללימודים מקצועיים ולמיומנויות יישומיות בעיקר, כיום הדגש עובר לידע אקדמאי במסגרת תארים ראשונים. כיום בשביל להתקבל לעבודות רבות, אפילו לא במסגרת תחום לימודיך, דרוש לך תואר ראשון ככלי יסוד להמשך הדרך שלך.
תואר ראשון (מנהל עסקים, פסיכולוגיה, כלכלה וכדומה)  הפך לתנאי חובה ומקדים להגשת מועמדות למשרות שונות, ולעיתים רבים מן המועמדים נדחים רק כיוון שהם לא מחזיקים בתואר הדרוש (בלי לבדוק האם כישוריהם מספיקים). ניתן לראות כי העדר בתואר ראשון אפילו יוצר עיכובים והגבלות באפשרויות קידום בעבודה נוכחית או כמכשול להזדמנויות שונות. בעידן בו חברות צדות אחר הון אנושי אף אדם לא יכול להרשות לעצמו להשאר מאחור ללא תואר ראשון.

אחד מן התארים שהופכים פופולרים יותר ויותר בשנים האחרונות, ומהווה כמפתח להרבה דלתות לאפיקי הזדמנויות רבות ומגוונות, הוא תואר מנהל עסקים. רבים מן הבוגרים בלימודים אלה, מוצאים נתיבים קלים ובטוחים לקריירות מבטיחות בחברות וארגונים שונים בתחומי הניהול השונים. מתפקידי ניהול זוטרים ועד סמנכ"לים ותפקידי מפתח אחרים. מנהל עסקים הוא תחום אינטרדיסיפלינרי שהופך את העוסק בתחום לנכס של ממש לחברה בה הוא עובד. בוגר מנהל עסקים אוצר בתוכו ידע רב ומיומנויות חיוניות לכל ארגון, בתחומים כמו חשבונאות, ניהול סיכונים, ניהול כח אדם, שיווק, מימון, כלכלה ועוד.

ההחלטה ללמוד מנהל עסקים היא בהחלט אחת ההחלטות הטובות ביותר שאדם יכול לקבל בתחילת דרכו בדרכך לקריירה זוהרת ומבטיחה. הידע והניסיון שתצברו בלימודים אלו, לא רק יהפכו אתכם ל"מוצר" נחשק בקרב החברות שצדות אחר אנשי מקצוע איכותיים לשורותיהם, אלא גם לאנשי עסקים מקצועיים שמבינים במספר רב של תחומים שונים. עצמם ההחזקה בתואר שכזה, מעידה על הפוטנציאל שלכם ומהווה מקפצה אדירה בשבלכם לאן שרק תרצו להמשיך.

כיום, לא מספיק להחזיק בסתם תואר כמדד למרכיב השכלתי המעיד על איכות המועמד והפוטנציאל שלו לגוף אליו הוא מועמד. כיום דרושה הבטחה מסויימות בצורה של תואר פרקטי ויעיל, כך שהאיש שאנו מקבלים יביא עימו ידע ומיומנויות שהחברה צריכה. בוגר מנהל עסקים הוא אדם שכזה המעניק לחברה יתרון רב לשוק העסקי כמו תקשורת חכמה, אורינטציה מתקדמת ויכולות הסקה, ניתוח ואבחון מתוך ידע קיים. לכן חברות רבות מחפשות אחרי אותו אדם ודומים לו.

מנהל עסקים הוא לא רק תחום שנחשב לפרקטי במיוחד, אלא גם למעניין ומגוון ביחס למקצועות אחרים. בהיותו של התחום בעל אופי ניהולי ואדמינסטרטיבי, עם הידע והמיומנויות שאתם מקבלים בתחום זה, אתם יכולים להשתלב ולהפתח בכל תחום שבו תבחרו, ובכל תעשייה שהיא, במגוון רב של תפקידים. החל מתפקידי ניהול בכירים, תפקידי שיווןק, חשבונאות, כלכלה, ניהול סיכונים, ייעוץ עסקי ועוד.

בעידן שבו כבר לא ניתן לקבל שום אבטחת תעסוקה, משכורות יציבות וקידומים לזכאיים, אף אחד לא יכול להרשות לעצמו שלא להצטייד בכלים הכי טובים והכי חיוניים, שמציעים לימודי מנהל עסקים. עם היתרונות הכה רבים שמגיעים עם תואר כזה, והבטחת התעסוקה המשודרגת שאתם מקבלים, לא פלא שלימודי מנהל העסקים הם המסלול הפופולרי ביותר באקדמיה כיום.