כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

בריאות ורפואה

ניתוח מחיצות לאף - כל מה שחשוב לדעת

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
ניתוח מחיצת האף

אנשים אשר סובלים מסטייה של מחיצת האף הם קהל היעד של ניתוח זה. המחיצה הנ"ל היא בעצם מחולקת לסחוס בצידה הקדמי ועצם בחלק האחורי שלה. המחיצה מחלקת את האף לשני חלקים. הסטייה עשויה להיות לצד שמאל או ימין והיא חוסמת את הצד שהיא סוטה לכיוונו. ישנם גם מקרים בהם קיימת סטייה לשני הכיוונים ואז יש סתימה מלאה של האף. התופעה יכולה להיות מלווה באי סימטריה של הנחיריים ובמקרים כאלו ניתן לבצע ניתוח גם מסיבות אסטטיות ולא רק מסיבות רפואיות גרידא.

ככל שמדובר בניתוח מסוג זה, כדאי לפנות רק אל מנתח מומחה ומנוסה שיבצע את יישור מחיצות האף. התוצאות של הניתוח תלויות בידיים של המנתח וכדאי שהוא יהיה מקצוען בתחום רפואת האף אוזן גרון. מחיצה לא סימטרית עשויה להביא גם לתוצאות נוספות כגון נחירות רמות במהלך השינה ודימומים מהאף. הסיבה לסטייה זו היא בדרך כלל תורשתית ,  אך ישנם גם מקים של חבלות שונות אשר נגרמות במהלך נחיים או בעת הלידה.

מה עושים בניתוח?

את ניתוח יישור מחיצות האף אפשר לבצע בהרדמה מקומית או כללית וזה נתון לרצונו של המטופל או מה שהמנתח רגיל אליו. ישנם רמות קושי שונות של הניתוח ולא תמיד יטפלו בכל הבעיות במהלך אותו ניתוח. התיקון יכול להתבצע בניתוח נפרד אשר בו לא יתבצעו תיקונים לדרכי הנשימה. לעיתים יבוצע ניתוח אסתטי של האף כחלק מהניתוח לתיקון הבעיה. תיקון אסתטי חייב להיעשות במקביל לניתוח המחיצה.

היות שהניתוח הינו תפקודי יישאר חלקו העליון של המחיצה עקום והוא יתוקן בניתוח נוסף. התהליך המומלץ הוא לרכז את כל המהלך תחת ניתוח אחד שיפתור את הבעיה. הניתוח מפריד את רקמת הסחוס של המחיצה משני הצדדים שלה, החלק העקום מוסר וכך ניתן ליישר את המחיצה ללא בעיה.

החלמה מהירה

אין צורך בתקופת אשפוז כלשהיא וגם לא צפויים כאבים רציניים. החדרת טמפונים לנחיריים בשלב ההחלמה עלול לגרום לאי נוחות כל שהיא אך מדובר על ימים בודדים. הטיפול המומלץ לאחר ניתוח הוא שטיפות במי מלח במשך כשבוע שבועיים. הסיכונים בניתוח הם לא גדולים אך קיימים כמו בכל ניתוח. אחד הסיכונים הוא הצורך בניתוח חוזר בשל הישנות הבעיה. ישנו גם סיכון של היווצרות של נקב במחיצת האף, אך בדרך כלל הוא לא ממש יפריע לשגרה. דימומים יתכן שיתרחשו אך ניתן לטפל בה על ידי החדרה של טמפונים אל חלל האף ועצירת הדימום.


עוד כתבות :

» ניתוח אף רפואי

ניתוח אף רפואי כולל את אותם הסיכונים הכרוכים בניתוח אף למטרות אסתטיות בלבד, אך להבדיל כאשר הניתוח מבוצע במטרה להקל על בעיית נשימה ולא מתוך צורך אסתטי בלבד, המטופל נבהל פחות מהסיכונים הכרוכים בו ומתופעות הלוואי, כיוון שהניתוח משפר את מצבו הנשימתי. כיוון שניתוחי אף בכל המקרים מבוצעים על ידי רופאים שמתמחים הן בפן האסתטי והן בפן התפקודי, תמיד יהיה כרוך גם...

» ניתוח אף - מידע

ניתוח אף הוא מאוד שכיח בקרב האוכלוסיה, גם בישראל. פלסטי עשוי לשמש למטרות שונות שחלקן רפואיות גרידא וחלקן למטרות אסתטיות ואינם הכרחיים. ככלל, ניתוח אף לא נחשב לקשה ומורכב מאוד, אך כבכל ניתוח עשויים להיות בו סיכונים ותופעות לוואי שחשוב לברר טרם הכניסה לניתוח. חשוב לציין כי הטיפול באף הוא מאוד משמעותי מכיוון שיש לו השפעה על דרכי הנשימה ולכן יש לבחור בקפידה את...

» ניתוח קוסמטי- באיזה טווח גיל אפשרי?

<div xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"><link rel="stylesheet" type="text/css" href="chrome://mozbar/skin/injected.css"><p dir='rtl' style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; -qt-user-state:0;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">ניתוח פלסטי- לא בכל גיל</span></p><p dir='rtl' style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; -qt-user-state:0;"><span style=" font-size:8pt;">ניתוח פלסטי הוא ניתוח לא בהכרח...