כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

במה אומנות ובידור

צילום מוצרים - טיפים לצלם מוצרים מתחיל

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 

אתה צלם מוצרים מתחיל, אתה מעוניין להתמחות בתחום צילום מוצרים או אפילו צילום אדריכלות,
אחת השאלות העולם בנידון היא איך עושים רקע לבן לצילום מוצר?
לשם כך, אתה צריך לדעת מספר דברים חשובים, דבר ראשון עלייך להתכונן, כמו בכל מקצוע אתה נדרש לעשות עבודת הכנה לפני שאתה מתחיל לצלם מוצרים, הרי חשוב לרגע אתה לא יכול להגיע ליום צילומים מבלי לדעת בדיוק מה אתה מצלם, לכן פעולת ההכנה היא פעולה חשובה מאד, אתה צריך להשקיע זמן רב.

כיום בניגוד לעבר ישנן מצלמות משוכללות, אנשים שהם חסרי ניסיון בתחום הצילום יכולים לחשוב שכל מה שהם צריכים לעשות זה להעמיד את המצלמה והמצלמה כבר תעשה את העבודה בשבילכם. ובכן זה לא ממש כך, אפילו אם יש ברשותכם את המצלמה הכי משוכללת אתם עדיין צריכים ללמוד כיצד להפעיל את המצלמה, אם יש ברשותכם את המצלמה הכי משוכללת, גם אם אתם יודעים היכן נמצאים המקומות הכי יפים, כדאי שתדעו כיצד להפעיל את הכפתורים, שכן לפתע יכול להיות מצב בו תהיה לכם בעיה עם הזום ואז אתם נמצאים בבעיה, לכן כמו עיתונאי טוב אתם צריכים לבצע פעולת הכנה, תחקיר קטן כדי לוודא שאכן אתם תגיעו לתוצאה טובה. לאחר פעולת ההכנה אתם צריכים לדאוג לנושא התאורה.

תאורה יכולה להיות נושא בעייתי, מדוע אתם שואלים? בגלל מזג האוויר, בדרך כלל בשעות אחר הצהרים השמש מכה בכל העוצמה, לכן אם אתם מעוניינים לצלם מוצרים או כל דבר אחר חשוב מאד לבחור שעות טובות ונוחות עבור הצילום שלכם. דבר נוסף ולא פחות חשוב, אולי הכי חושב, זה לבחור את הנושא המרכזי, חשבו אם החברה שלכם מצלמת קמפיין לתכשיטים הרי שהתכשיטים הם המוצרים בהם אתם צריכים להתמקד. חשוב מאד להתקרב למוצר עצמו כדי שאנשים יוכלו להבחין במוצר ,חשוב על זה נניח ואתה צלם מוצרים מתחיל, אתה צריך לדעת שהנושא של הצילום זה תכשיטים ולא הדוגמנית שמפרסמת את התכשיטים לכן אתה צריך להיות ממוקד, להבחין בדבר הכי חשוב, ליצור זווית מחמיאה, כדי שקהל הלקוחות שלכם יראה את התכשיט, יתרשם ויחליט לקנות את התכשיט. דבר אחרון אתה צלם מוצרים מתחיל, חשוב מאד ליהנות, הנאה היא חלק מהמקצוע, הנאה מכניסה עניין לעבודה, בין צילום מוצר אחד לצילום מוצר אחר, השתדל ליהנות.