כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

מיסטיקה ורוחניות

קבר עמוקה מדוע ולמה

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
קבר עמוקה – תפילה לכל מצב

קבר עמוקה הוא המקום שבו קבור האיש שנשזרו סביבו אגדות לרוב, הלוא הוא רבי יונתן בן עוזיאל. מה לא נאמר על תנא גדול בתורה זה: ציפורים נשרפו מעל ביתו בשעה שלמד תורה, מלאכי השרת עמדו דום כאשר היה לומד תורה וגדולתו הייתה ניכרת גם בזכות מורהו הדגול – הלל הזקן. רבי יונתן בן עוזיאל היה תלמידו המובהק של הלל הזקן, ויש אומרים שבין כל שמונים התלמידים שלו רבי יונתן היה הבולט שבהם. אכן, קבר עמוקה הוא לא מקום שכדאי להחמיץ.

כל הסיבות לבקר בקברו של צדיק

 אם עדיין לא ביקרתם בקבר עמוקה, זה הזמן לקחת חופש מהעבודה, להודיע לחברים שאתם מבטלים את הסידורים, לקחת עמכם חבר קרוב אחד (או רק את עצמכם) ולצאת לכיוון צפת. אלה כמה סיבות טובות לבקר את רבי יונתן בן עוזיאל:

  • התפילה היא העיקר – מרגישים שאתם נשאבים אט אט אל השגרה התובענית? שאתם מתפללים שחרית בחטף, מדלגים על תפילת מנחה ואת תפילת הערבית נאלצים להשלים בסוף היום ללא מניין? זה הזמן לעצור את הכול ולהתפלל בכוונה תחילה. קברו של צדיק דגול כמו רבי יונתן הוא הזדמנות נהדרת להתפלל בכוונה תחילה.
  • לבקש כל דבר – קבר עמוקה הפך לקברם של רווקים וחשוכי ילדים, בעקבות האגדה כי רבי יונתן היה רווק או שהיה נשוי אך לא היו לו ילדים. כך שכל מי שמרגיש כי זיווגו מתעכב או אישה המרגישה שהיא צריכה לקחת פסק זמן מטיפולי הפוריות, קבר עמוקה הוא המקום המתאים לשם תפילות לזיווג. אך מעבר לכך, ניתן לבקש מהצדיק בנוגע לכל דבר – מציאת עבודה מכובדת, קניית דירה טובה או רכב חדש או הצלחה בלימודים בשנת הלימודים הקרובה.
  • לצאת אל הטבע – זה הזמן לצאת מארבעת הקירות של המשרד ולהתחבר אל הטבע. קבר עמוקה נמצא במקום פסטורלי שבו הציפורים אינן מפסיקות לצייץ (אל דאגה, לציפורים שלום ואף אחת מהן אינה נשרפת). בין ההרים, השיחים והצברים אפשר למצוא מבנה לבן ונקי וליהנות מהשקט שמסביב.
  • להירגע – אחת המטרות העיקריות של הקבר הוא לגרום לאנשים להירגע, פשוטו כמשמעו. כי רק כאשר האדם רגוע ושלו הוא יכול להתפלל מכל הלב. אז אם אתם מחפשים את התרפיה המושלמת עבורכם, עלו לקבר עמוקה והתפילה כבר תזרום מעצמה.
קברו של רבי יונתן בן עוזיאל הוא קבר מלא בעוצמות ותפילות. הקבר מתאים לכל יהודי אשר רוצה לשפוך את לבו, למצוא מרגוע לנפשו ולהתחבר אל ה'.