כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

בריאות ורפואה

רופא אף אוזן גרון - אתה לא לבד

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
רופא אף אוזן גרון – יש מי שמקשיב לך

גוף האדם מתחלק לאיברים רבים, ומשום כך גם בקרב הרופאים יש מומחים לכל איבר ואיבר: קרדיולוגים, נפרולוגים, כירורגים וכמובן – רופאי אף אוזן גרון. רופא אף אוזן גרון הוא האדם שאנו רוצים לראות כאשר איננו מסוגלים להתמודד עוד עם כאבי האוזניים או כאשר אחד מקרובי המשפחה שלנו סובלים מסינוסיטיס. אנשים רבים מקדישים זמן לחיפוש הרופא המתאים להם ביותר.

הרופא שמחזיר את תפקוד האוזן לאיתנה

אנו משתמשים בשמיעה שלנו כדי לתקשר אחד עם השני וכדי לשמוע מוזיקה טובה בדרכנו לעבודה. כאשר השמיעה נפגמת, אנו ממהרים אל רופא אף אוזן גרון כדי שיטפל במהירות בבעיה. אלה רק אחדות מבין בעיות האוזניים שבהן מטפל רופא מקצועי:

  • ליקויי שמיעה – הרופא מטפל בכל סוגי לקויות השמיעה – החל מהלקות הקלה ביותר ועד לחירשות מלאה. לעתים ניתן לאבחן לקות שמיעה בילדים ולטפל בה בהקדם. הרופא בוחן סימנים שונים: תינוק עד גיל חצי שנה שאינו מגיב לרעשים חזקים (כדוגמת טריקת דלת של רכב), פעוט בגיל שנה עד שנתיים שאינו מפתח כישורים שפתיים כמו צירוף של מילים ומשפטים, ילדים המגיבים למשפטים המופנים אליהם ב"מה?" ועוד. כמו כן, הרופא מאבחן הידרדרות בכושר השמיעה בקרב מבוגרים אשר אינם מצליחים לקיים שיחות במקומות רועשים ומאבדים את היכולת לשמוע בתדרים שמעל 4,000 הרץ.
  • דלקת האוזן החיצונית – דלקת זו מתפתחת בתעלת האוזן ויכולה להיגרם מחדירה של חול או מים מלוחים אל תוך האוזן (כתוצאה משהייה בים). התסמינים לדלקת זו יכולים להיות ירידה ביכולת השמיעה, גרד או הפרשה מהאוזן. רופא אף אוזן גרון מאבחן את הדלקת באמצעות מכשיר האוטוסקופ או המיקרוסקופ וקובע את הטיפול הראוי כמו ביצוע ניקוי של האוזן או שימוש בטיפות אוזניים.
  • דלקת האוזן התיכונה – הדלקת מתבטאת בזיהום של האוזן התיכונה וגורמת לכאבי אוזניים ולירידה באיכות השמיעה. הרופא מאבחן את הדלקת באמצעות המכשירים וקובע את הטיפול היעיל נגדה. זה יכול להיות טיפול אנטיביוטי או מעקב בלבד שבמהלכו לוקח המטופל תרופות להקלת הגודש שהצטבר באף ובלוע.
  • צרומן – בעיה זו מוכרת לנו יותר כשעווה באוזן. בעיה זו עלולה לגרום לירידה ביכולת השמיעה, גרד או כאבים באוזניים, טנטון או תחושה של אי יציבות. מתופעת הצרומן עלולים לסבול אנשים מבוגרים או אנשים אשר מנקים את אוזניהם דרך קבע באמצעות מקלוני אוזניים. כאשר הצרומן אינו מתפנה מעצמו, הרופא מסלק אותו בשיטות כמו ניקוי ידני, שטיפה בתמיסה או במים וכדומה.
כשחוששים, הולכים

בעיות באוזניים הן לא עניין של מה בכך והן פוגעות באיכות חיינו. כך שאם הדלקת אינה עוברת כעבור כמה ימים, אין צורך לחכות. פנו לרופא אף אוזן גרון שיכול לטפל בבעיה במקצועיות ולהחזיר אתכם לתפקוד מלא.