כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

בריאות ורפואה

רופא שיניים השלמות שיניים בקריות

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 

ישנם אנשים רבים שהשיניים שלהם בחלקם או שן בודדת, נשברו בצעירותם. לרוב, מדובר על חבלה או שבר של השיניים הקדמיות. מדובר על בעיה אסתטית. אם השן עברה טיפול שורש, רוב הסיכויים כי צבעה הפך לכהה יותר. השאלה היא, כיצד ניתן יהיה להתמודד מול בעיה כזאת? ראשית, יש לציין כי השיניים שלנו, חשופות לחבלות במהלך פעילות, כגון משחק, ספורט ועוד. יש להשתמש במיגון כגון מגני פה. כאשר עישנה בעיה כזאת ואם מתגוררים באזור חיפה והקריות, ניתן יהיה למצוא רופא שיניים השלמות שיניים בקריות.  לרוב,  מניח רופא השיניים ציפוי קומפוזיט על השן, אך לצערנו לא קיימים עדיין את אותם   אפיונים שמחקים בשלמות את הפורצלן או אמייל השן הטבעית, אך חומרים אלה, עדיין דומים למקור ובסוף הטיפול השיניים נראות טוב בהרבה יותר.                                        

מאילו חומרים דנטאליים מבצעים השלמות שיניים?

ישנם כמה טיפולים שונים שמבצע אותם רופא השיניים, כאשר מדובר בהשלמות של שיניים, אם שבורות או אם כאלה שנשרו והן נחשבות לשיניים חסרות. יש לציין כי בתחום של רופא שיניים השלמת שיניים בקריות, ישנן תפיסות שונות שיש להכיר בתחום זה, הכולל בין היתר את: סתימות, ציפוי כתר מפורצלן טהור ועוד. יש לציין, כי השלמות השיניים, נעשות באמצעות חומרי גלם  הקרמות סגסוגת מתכתית {סרומר} , או פורצלן טהור. השלמות שיניים באמצעות חומר דנטאלי הקרוי " קומפוזיט" החומר מונח על השיניים בשכבות קטנות ואחידות, אשר מתקשות באמצעות הקרנת אור אולטרה סגול והן מוברקות לאחר מכן.

השלמת שן בחומר ארטגלאס- באילו מקרים?

 ארטגלאס, הינו שרף שמיוצר במעבדה מיוחדת. החומר מכיל שליש מילוי ושליש משתית אורגני ושרף פולימרי. תהליך הפולימריזציה, נעשה באמצעות טיפול תרמי ללא חמצן כלל, דבר זה מעניק לו תכונות מכאניות, אשר מדמות את מבנה השן. בכל מקרה, האפיונים האסטטיים של חומרים אלה אינם מושלמים אך רופא שיניים השלמות שיניים בקריות, יתאים את חומר הגלם הייעודי הזה  רק עבור מטופלים הסובלים מחריקת שיניים. רופא השיניים המתמחה השלמות שיניים, ישלח את ההזמנה למעבדת שינים שמתמחה בשחזור וחומרי גלם שונים, בכדי להתאים במדויק את החומר שממנו ניתן יהיה לבצע את השלמת השיניים.