כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

בריאות ורפואה

שיקום על גבי שתלים בצפון

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 

 

השתלת שיניים, מתבצעת תוך ניצול תהליכים טבעיים, הדומים לאלה שקיימים בפה לאחר עקירה. במהלך  טיפול השתלת שיניים, יוצר הרופא חלל  בלסת להחדרת השתל. העצם צומחת וסוגרת את השתל תוך נעילה חזקה. שתל דנטאלי אם כך, הינו התחליף המלאכותי לשורש השן החסרה. לאחר ביצוע השתלה, יש לבצע שיקום על גבי שתלים בצפון או בכל אזור אחר בארץ שבו אתם מתגוררים, כך שהמראה יהיה אסתטי וטבעי, אשר יש לכם שיניים יפות, לבנות וישרות ואף אחד אינו יבחין כי אכן מדובר על שתלים.

 

השלב הראשון, הינו שלב האבחנה והבדיקה המכרעת, אם אכן ניתן יהיה להשתמש עם שתלים לשיניים לצורך שיקום השיניים. מדובר על אופציה שיקומית סטנדרטית בתחום רפואת השיניים שאותה רופאי השיניים מציעים לציבור הרחב של המטופלים. היתרון העיקרי של שיקום על גבי שתלים בצפון, הינו שיניים שנתמכות באמצעות שתלים, כך שניתן יהיה לבצע פעולות כמו לעיסת אוכל ותפקוד תקין של השיניים.

 

מהם שתלים וכיצד מבצעים את שיקום השיניים?

 

השתל  הדנטאלי, נראה ממש כמו דיבל או בורג שעשוי מטיטניום באורכים בין 8-16 מ"מ וקוטרו בין 3.3-5.00 מ"מ. השתל מעוגן לעצם הלסת ומהווה את היסוד להחזקת הכתר או הגשר. ניתן למצוא מגוון של סוגים של שתלים דנטאליים וכל מטופל יש לו את האנטומיה  של הלסתות שלו, כך שניתן יהיה להתאים את השתל, להחדירו ולבצע שיקום על גבי שתלים בצפון. השתל ייבחר כאמור,ע"י המשקם והכירורג, תלוי כמובן באיכות העצם, במיקום הדרוש של השתל בלסת ובכוחות שיופעלו עליו.

 

החדרת השתל, מתבצעת באמצעות הרדמה מקומית וביצוע החדרת השתלים הדנטאליים, היא אינה פעולה כואבת. יש מטופלים שיעידו כי פעולה זו היא אפילו עדינה יותר מאשר פעולת עקירת שיניים.

 

המתנה לקליטת השתלים הדנטאליים ושיקום על גבי השתלים עצמם

 

עבודת שיקום הפה, במיוחד כאשר מדובר על שיקום על גבי שתלים שהוחדרו כבר בלסת, היא בעלת שיטות וגישות שונות. יש להמתין לקליטת השתל, לפני תחילת שיקום על גבי שתלים בצפון. יש כאלה רופאי שינים שעובדים בשיטה החדשה יותר, אשר ב כבר ניתן יהיה להעמיס את השתל במשך שלושה חודשים בלסת התחתונה ושמונה שתלים דנטאליים, בלסת העליונה. מדובר על שימוש בשתלים שיש בהם פני שטח מחוספסים.