כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

צרכנות שירותים ומוצרים

שערים חשמליים סוגים וצורות

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 

ישנו מגוון רחב מאוד של שערים חשמליים בעולם בו אנו חיים שחלקם מתאימים לחניות לרכבים או לחניונים גדולים, חלקם מתאימים לבתי עסק או בתים פרטיים וחלקם נועדו לתחומים אחרים לחלוטין. ישנם הבדלים רבים בין השערים השונים, החל מגודל השער, דרך הרוחב, אופן הפתיחה ועוד כהנא וכהנא.

שערים חשמליים – גודל

גודל השער הוא אחד מהקריטריונים העיקריים על פיהם בוחרים שערים חשמליים. חניון ציבורי יחפש שער עם מוט ערוך במיוחד או אפילו מספר מוטות כדי לאפשר כניסת רכבים גדולים או אפילו משאיות לחניון, לעומת חניה פרטית של דירה בתל אביב בו מספיק שער חשמלי באורך של חצי מטר עד מטר. ככל שהפתח גדול יותר, כך יש צורך בשער ארוך יותר וגדול יותר שיתאים.

שער חשמלי- צורה

צורות שונות של שערים חשמליים מתאימים ליעודים שונים. ישנם שערים חשמליים המשמשים כסורג ובנויים שתי וערב, ישנם שערים הבנויים כמוט ארוך וישנם אפילו כאלה שנראים כמו וילון הזזה שנע מימין לשמאל ומאפשר כניסה ויציאה. חנויות תכשיטים לדוגמא מתקינות שערים המשמשות כסורגים המגנות מפני גנבים. רק באמצעות לחיצה על כפתור, נפתח השער החשמלי ומאפשר לאדם מסוים להיכנס או לצאת. במדרחוב ממוצע בערים השונות בהן הנראות והעיצוב חשובים מאוד, במקום שער הזזה, מותקנים מוטות רחבים בגובה מטר וחצי בכניסה, ובמקרה הצורך ניתן להוריד אותן בלחיצת כפתור אל תוך האדמה כך שיאפשרו כניסה ללא הפרעות.

שערים חשמליים – דרך הפעלה

שערים חשמליים פועלים כולם על חשמל, באמצעות מעגל חשמלי סגור המערכות פועלות ומאפשרות סגירה ופתיחה של השער. יחד עם זאת ניתן להפעיל את השערים באמצעות שלט אל חוטי, מפתח, עינית סורקת ועוד. בקניונים ומרכזים מסחריים לדוגמא, מותקנים שערים חשמליים המצליחים לזהות אדם העומד במרחק של מטר מהדלת וכתוצאה מכך באופן אוטומטי ייפתח השער. אופציה אחרת היא חניונים אשר מפעילים את השערים באמצעות משקל הרכב המורגש במרחק מסוים. כאשר מגיע רכב במשקל טון ומעלה הוא מפעיל את חיישן המשקל ופותח את השער.

לסיכום, ישנם סוגים רבים של שערים חשמליים שחלקם נפוצים יותר וחלקם נפוצים פחות, חלקם פשוטים להפעלה וחלקם דקורטיביים. כמו בכל תחום אחר גם בתחום זה חשוב להתאים את הצרכים המאוד מדויקים של כל משתמש לשער החשמלי שמסוגל לתת את המענה הנכון.
עוד כתבות :

» תיקון שערים חשמליים – רק על ידי איש מקצוע

שערים חשמליים הם דרך נוחה ובטוחה להגן על הרכוש, גם כשמדובר ברכוש פרטי - בית פרטי או בית מגורים, וגם כשמדובר ברכוש מסחרי, ציבורי או ממשלתי. קשה למצוא היום במדינות המפותחות אזורים של בתי יוקרה או אזורים מסחריים, ציבוריים או ממשלתיים, שאין בהם שערים חשמליים מסוג כזה או אחר. לשערים חשמליים יתרונות רבים, אך יש להם נקודת חולשה, שיש לקחת אותה בחשבון: הם... חשמליים....