כניסה למערכת מאמרים

               אין חשבון עדיין?

במה אומנות ובידור

תנור קרמיקה לשימוש אומנותי

  • PDF
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 

תנור קרמיקה משמש ליצירת כלים אשר החומר ממנו עשויים הוא קרמיקה. באמצעות תנורים אלו ניתן ליצור כל דבר אשר עולה בראשכם כגון יצירות אומנות, כלי מטבח ועוד.

בעבר מוצרי קרמיקה היו מכינים על ידי עבודת ידיים אך היום יש תעשיה גדולה אשר באמצעות תנורים תעשייתיים מייצרת מוצרים רבים בקלות ובמהירות רבה.

תעשיית האומנות משתמשת המון במוצר כגון תנור קרמיקה והמטרה העיקרית היא יצירת אומנות קרמית.

כאשר מייצרים כלים על ידי תנורים תעשייתיים, מדובר על כמות גדולה מאוד של מוצרים שלרוב בנויים על פי אותו מודל. כאשר אנו רוצים ליצור משהו באמת מיוחד, אנחנו יכולים לקנות תנור קרמיקה ולהשתמש בזממנו החופשי.

ישנם תנורים כגון עם פתח עליון או קדמי והכל כמובן לשימושים רבים של המשתמש. אומנות קרמית קיימת אלפי שנה ונראה שבעולם המודרני יש לה השפעה גדולה על האומנות הבין לאומית וגם הישראלית.

כל שנה מקומות חדשים כגון בתי ספר לאומנויות רוכשים לפחות תנור קרמיקה אחד לצורכי לימוד אשר מאפשר ליצור אומנות קרמית ולהפוך את החומר לגלם ליצירת אומנות.

שאלתי כמה אומנים לגבי נושא תנורי הקרמיקה והחשיבות של מוצר זה בסטודיו אישי או במסגרת הלימודים והתשובה שקיבלתי הייתה:

תנור קרמיקה אשר משמש לשימוש פרטי הוא בעל משמעות רבה בידי האומן. פעמים רבות מאוד חשוב לאומן ליצור את האומנות במקום בו הוא מרגיש את מירב הנוחות והחיבור שלו עם עצמו.

יצירת אומנות אשר נוצרת מתחילת תהליך העבודה עד לסופו ובמקום אחד נותנת תחושה של חיבור כל המחשבות והרצונות מנפש האומן.

תנור קרמיקה הוא בעצם כלי אומנותי אשר מסיים את התהליך של היצירה ובכך הופך אותה למשהו מוחשי מחומר גלם פשוט.

  • תנורים אשר משמשים ליצור אומנות הם משמשים את האומן לחתום את הסוף של היצירה או ניתן לתאר גם במילה נוספת את המצב כגון בריאת יצירה חדשה לעולם.
  • תנורים קראמיים הם לא סתם מכונות אלה הרבה מעבר לכך.
  • כל אומן יודע מה היא ההרגשה כאשר נוצר חפץ אומנותי חדש בעזרת מכונה תעשייתית. ניתן לראות בתנור קרמיקה הרבה יותר עומק משאר המכונות אשר הומצאו במאתיים השנים האחרונות.