במה אומנות ובידור

תרבות עבור המגזר הדתי

דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 

מי שמחפש לבלות סוף שבוע או כמה ימי חופשה באירועי תרבות, טיולים בחיק הטבע וביקור במוזיאונים ופסטיבלים, בוודאי ישמח לגלות כי את כל אילו ניתן למצוא כאן אצלנו בישראל ובמקום לתכנן את החופשה הבאה באירופה, אפשר לתכנן את הטיול הבא בארץ. למעשה למרות שארץ ישראל קטנה כל כך, רבים יופתעו לגלות כי היא מכילה מגוון רב של אירועים ומקומות שיכולים למלא חופשה משפחתית של שבוע או שבועיים, בין אם אנו עוברים בין אתרי התיירות הרבים שיש לישראל להציע ובין אם בוחרים לגלות פינות נסתרות יותר.

אפשרות אחת למי שלא הצטרף למספיק טיולי בית ספר היא לבקר באתרים ההיסטוריים שמושכים מאות אלפי מבקרים מהעולם כולו מדי שנה ובראשם עומד כמובן הכותל המערבי בירושלים. יחד עימו עומדים בראש רשימת אתרי התיירות המתויירים ביותר בישראל גם אתר מצדה, העיר אילת, הספארי ברמת גן, גן החיות התנכ"י בירושלים, אתרי העתיקות בקיסריה, אתר חמת גדר, שמורות הטבע של הבניאס ועין גדי והרשימה עוד ארוכה ומגוונת.

אותם אתרי תרבות מרכזיים יחד עם המוזיאוניים לאומנות, גלריות האומנות או המוזיאונים ההיסטוריים, פתוחים לקהל הרחב כמעט תמיד והם יכולים להיות דרך מצוינת להעביר שבת אביבית לכל משפחה עם ילדים המחפשת מעט תעסוקה. מעבר לאתרים כמו מצדה או הכותל יש גם לא מעט אתרים וערים שמושכות יותר תיירות פנימית ופונות למעשה לקבוצות אוכלוסייה מסוימות בישראל כמו העיר צפת שמושכת אליה אוכלוסייה דתית גדולה שמגיעה מדי שנה לבקר ברחובות העתיקים וההיסטוריים של העיר ולהשתטח על קברי צדיקים.

למעשה ההבדלים בין קבוצות האוכלוסייה השונות בישראל מביאים לשינויים בהרגלי החופשה שלנו ובבחירת הטיול והנופש הבא. כך למשל במגזר החילוני בולטת יותר המגמה של זוגות צעירים היוצאים לחופש הכולל לינה למטרת מנוחה ואופייני גם ביקור במקומות סגורים כמו מוזיאונים, גלריות ותערוכות. לעומתם כאשר זה מגיע למבקרים דתיים ובייחוד חרדים בולטת יותר מגמה של טיול ליום אחד ללא לינה מסיבות תקציביות ומעבר לכך, במגזר החרדי מעדיפים לרוב טיולים בחוץ מאשר ביקור במקומות סגורים.

מעבר לחופשות המוכרות באתרים המתויירים, גם בפני הציבור החרדי וגם בפני הציבור החילוני עומדת האפשרות גם לבלות באירועי תרבות ופסטיבלים המתקיימים בצפון, בדרום ובמרכז הארץ מדי שנה המתאימים את עצמם למגוון אוכלוסיות וקבוצות גיל. כך למשל מי שמחפש תעסוקה לילדים בימי החופשה בחגים, ימצא מגוון של הופעות ואירועים לילדים הכוללים הופעות ומשחקים ובני הנוער כבר גילו מדי שנה פסטיבלים כמו פסטיבל בומבמלה או פסטיבל שנטי בהם הגיל הממוצע הוא בין 14 ל- 16.

המבוגרים שבנינו בוודאי ישמחו גם לגלות כי מדי שנה מתקיימים פסטיבלים ואירועי תרבות במגוון נושאים וכך חובבי המוסיקה שבנינו רק צריכים לבחור בין פסטיבל אבו גוש הפופולארי, פסטיבל ג'ז בים האדום המתקיים מדי שנה באילת ובצפון הארץ ניתן למצוא את פסטיבל הזמר החסידי או את פסטיבל סולם יעקב. גם חובבי הסרטים והקולנוע ישמחו בוודאי לבקר בפסטיבל חיפה בצפון הארץ או בפסטיבל הקולנוע בירושלים ולמעשה כאשר בישראל מתקיימים מדי שנה קרוב ל- 40 פסטיבלים ואירועי תרבות, כל קבוצת אוכלוסייה בין אם דתיים, חרדים, חסידים, סרוגים, או חילוניים יכולים לקבל את החופשה או אירוע התרבות המתאים ביותר להם.עוד כתבות :

» טיולים מאורגנים לדתיים - מטיילים ושומרים יהדות

מטיילים ואוכלים כשראמת, יש שומרי מסורת המקפידים על שמירת מצוות קלה כחמורה, אך אין זה אומר שגם הם לא נהנים מכל מה שיש לטיולים בחו"ל להציע. אז אם אתם נמנים עם חובשי הכיפות ושומרי השבת ומעוניינים לראות עולם, טיולים מאורגנים לחו"ל לדתיים הוא כל מה שאתם צריכים. בטיולים אלה תוכלו להרגיש בבית מבלי לדאוג לכך שאתם עוברים על גדרי ההלכה.מדוע כדאי לבחור בטיול מאורגן...

» החיפוש אחר החופשה האידאלית בווילת הנופש המושלמת

איזה כיף החגים בפתח וזהו זמן מעולה לצאת קצת לחופשה החלטתם לגוון ולצאת לחופשה יחדיו, אבל איפה מוצאים וילה כזאת ואיך מארגנים חופשה למשפחה דתייה? מסתבר שזה לא כל כך קשה בעידן האינטרנט. כיום, ישנם אתרים רבים המיועדים במיוחד לציבור הדתי ומציעים מגוון של פתרונות לדתיים בכל תחומי החיים, גם בתחום התיירות המקומית ובדרך זו מאפשרים לציבור הדתי להשתלב בנופי הארץ,...